دپارتمان تخصصی رنگ مو لارا (غرب تهران)

کاملترین و تخصصی ترین خدمات سلامت و زیبایی مو- شهرک گلستان (چیتگر)

دپارتمان تخصصی رنگ مو لارا (غرب تهران)

کاملترین و تخصصی ترین خدمات سلامت و زیبایی مو- شهرک گلستان (چیتگر)

دپارتمان تخصصی رنگ مو لارا (غرب تهران)

جدیدترین و تخصصی ترین خدمات را با متد روز اروپا و برترین مواد آرایشی از ما بخواهید.
** کادر متخصص با بیش از ده سال سابقه کار حرفه ای **
44747106
44747109

۲۱
اسفند ۹۵

رنگ

شاید در فرهنگ قدیم و سنتی انجام بسیاری از کارها در دوران عادت ماهانه منع شده بود.

متاسفانه ، بعضی از این فعالیتها به عنوان ریسک ها و خطرات سلامتی معرفی شده اند و هنوز این باورها در زندگی مدرن امروزه زنده هستند. با این وجود چرخه قاعده گی تنها یک فرآیند طبیعی است ،که بدن هر زن هر ماه با آن مواجه می شود. و بسیاری از تابوهای آن توسط هیچ زمینه علمی ای حمایت نمی شود.

1.ورزش کردن

انجام تمرینات ورزشی یکی از مواردی است که بانوان از آن در این دوران اجتناب می کنند. زیرا گمان می کنند ناسالم است. در واقع حقیقت اینست که ورزش کردن یا انجام هر حرکت فیزیکی دیگری در طول پریود ، کاملا بی ضرر است. مگر آنکه شما از نظر سلامت مشکل دیگری داشته باشید ، که مانع از تحرک شما شود. تها مشکلی که وجود دارد، این است که خانم ها روز اول درد و خونریزی شدید دارند. همین باعث می شود که توانایی انجام فعالیت فیزیکی کاهش پیدا کند. از سوی دیگر ورزش به کاهش dysmenorrhea کمک می کند و از جمع شدن آب در بدن و ورم جلوگیری می کند، که از علائم رایج قاعدگی است.

2.دوش گرفتن

حمام کردن و شنا در این دوره کاملا سالم است. در واقع برای جلوگیری از عفونت ، رعایت بهداشت در طی پریود توصیه می شود.

اگر تصمیم به شنا گرفته اید حتما از تامپون استفاده کنید ،که از نشت خون به آب جلوگیری شود.

3.رنگ کردن مو

درباره شستن و رنگ کردن مو نیز در این دوره نگرانی های زیادی وجود دارد. مهمترین چیزی که باید درباره مو بدانید این است که تنها بخش زنده آن فولیکول است.(بخشی که مو تولید می کند و در پوست است). در حقیقت موهای بالای اپیدرم ، که می شوریم و رنگ می کنیم زنده نیست. هیچ عصب و هیچ فعالیت بایولوژیکالی(شیمیایی) ندارد. به همین دلیل است که قاعدگی نمی تواند ،روی آن تاثیر بگذارد.در نتیجه رنگ کردن و شستن آن مشابه سایر روزهای ماه است.

4.اپیلاسیون

اپیلاسیون روش محبوب از بین بردن موهای زائد است، که بسیاری از خانم ها آن را ترجیح می دهند.تحقیقات نشان می دهد که زنان در این دوره به دلیل کاهش میزان استروژن نصبت به درد حساس ترند. خود اپیلاسیون کاملا بی ضرر است ، اگر شما تحمل درد را داشته باشید.

5.سونا

گرفتن سونا در زمان پریود تهدیدی برای سلامتی نیست.اما حرارت بالا در ناحیه کمر ، می تواند جریان خون را افزایش دهد. و از جنبه مثبت ، تاثیر گرمای سونا گرفتگی عضلات را آرام می کند و آب اضافی که در بدن جمع می شود از طریق عرق کردن خارج می شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۱۲/۲۱
نسیم تهرانی